Празник Сретења Господњег у Саборном храму у Новом Саду

IMG 8090У четвртак, 2/15. фебруара 2018. године, на празник Сретења Господњег, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, Eвхаристијским сабрањем началствовао је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Епископа Јована (Пурића), архимандрита Исихија (Рогића), протопрезвитера-ставрофора: Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог, протонамесника Бранa Миловца, архијерејског намесника бачкопаланачког, братства Саборног храма, и новосадских ђакона.

Пред почетак свете Литургије Владика Иринеј је у чин ипођакона рукопроизвео катихету Николу Дувњака. Током Литургије Епископ Иринеј је рукоположио ђакона Милана Цирара у чин презвитера. По благослову владике Иринеја, владика Јован је у чин ђакона рукоположио Огњена Верића вероучитеља из Новог Сада.

Данашњи празник увеличао је својим појањем хор Свети Јован Дамаскин, предвођен јерођаконом Јеротејем, сабратом манастира Светих архангела у Ковиљу.