Сабор Светог Јована Крститеља - Слава Епископа бачког Иринеја

DSCN6458У суботу, 7/20. јануара 2018. године, када света Црква празнује Сабор Светог Јована Крститеља, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј, на дан прославе свога Крсног имена, началствовао је светом архијерејском Литургијом у Светогеоргијевском храму у Новом Саду, уз саслужење господе епископâ: врањског Пахомија, крушевачког Давида, нишког Арсенија и Епископа далматинског Никодима.

Опширније: Сабор Светог Јована Крститеља - Слава Епископа бачког Иринеја

СЛАВА ПАРАКЛИСА У ВЛАДИЧАНСКОМ ДВОРУ У НОВОМ САДУ

IMG 6457На дан када наша света Црква празнује Обрезање Господа и Спаса нашега Исуса Христа и спомен на Светог Василија Великог, у недељу, 1/14. јануара 2018. године, прослављена је слава придворнe капеле у Новом Саду.

Опширније: СЛАВА ПАРАКЛИСА У ВЛАДИЧАНСКОМ ДВОРУ У НОВОМ САДУ

Хор Школе одржао концерт у Кошицама у Републици Словачкој

DSC01431Хор појаца и ученика Школе црквеног појања Свети Јован Дамаскин при Црквеној општини новосадској, предвођен својим хоровођом, преподобним јерођаконом Јеротејем Ковиљцем боравио је у Кошицама у Републици Словачкој и одржао је целовечерњи концерт у капели језуитског манастира Dom Božského Srdca.

Опширније: Хор Школе одржао концерт у Кошицама у Републици Словачкој

ПРАЗНИК ВАВЕДЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ЕПАРХИЈИ БАЧКОЈ

image 0 02 04 81a9231c510f63a98a32f3f3c9a38a8fb2417336d560c91f16a45ab0b20380d2 VВерни народ парохије врбашке, на свечан и молитвен начин прославио је своју храмовну славу - Ваведење Пресвете Богородице.

Опширније: ПРАЗНИК ВАВЕДЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ЕПАРХИЈИ БАЧКОЈ

СРЦА ПРЕИСПУЊЕНА МУЗИКОМ

1У суботу, 25. 11. 2017. године, у Сиску у дворани музичке школе одржан је величанствен концерт ”Срца преиспуњена музиком”, на којем су наступили Хор манастира Ковиљ под руководством јерођакона Јеротеја Ковиљца, који су својим узвишеним гласовима пренели на публику један осећај вере и љубави. Концерт су употпуниле сисачки вокални ансамбл Л. И. П. Е., које су традиционалним песмама свог завичаја али и из целог суседства, приближиле световну музику духовној.

Опширније: СРЦА ПРЕИСПУЊЕНА МУЗИКОМ