Концерт духовне музике у Бијељини

img 3386396У Епархијском центру у Бијељини 19. априла 2018. године одржан је Васкршњи концерт хора Школе црквеног појања Свети Јован Дамаскин из Новог Сада.

Опширније: Концерт духовне музике у Бијељини

Вечерње љубави у Саборном храму у Новом Саду

DSCN6958На празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, 8. априла 2018. године, са почетком у 18 часова, Његово Преосвештенство Епископ Јован (Пурић), началствовао је свечаним Пасхалним вечерњем у храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, уз саслужење његовог Преосвештенства Епископа новосадског и бачког господина Иринеја, протојереја-ставрофора Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог и новосадских ђакона.

Опширније: Вечерње љубави у Саборном храму у Новом Саду

НЕДЕЉA КОСОВА И МЕТОХИЈЕ У МАТИЦИ СРПСКОЈ

IMG 6777У оквиру манифестације Недеља Косова и Метохије у Матици српској, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки г. Иринеј отворио је, 1. марта 2018. године, свечано вече у просторијама ове најстарије српске књижевне, културне и научне институције.

Опширније: НЕДЕЉA КОСОВА И МЕТОХИЈЕ У МАТИЦИ СРПСКОЈ

Празник Сретења Господњег у Саборном храму у Новом Саду

IMG 8090У четвртак, 2/15. фебруара 2018. године, на празник Сретења Господњег, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, Eвхаристијским сабрањем началствовао је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Епископа Јована (Пурића), архимандрита Исихија (Рогића), протопрезвитера-ставрофора: Миливоја Мијатова, архијерејског намесника новосадског првог, протонамесника Бранa Миловца, архијерејског намесника бачкопаланачког, братства Саборног храма, и новосадских ђакона.

Опширније: Празник Сретења Господњег у Саборном храму у Новом Саду

СЛАВА АЛМАШКОГ ХРАМА У НОВОМ САДУ

IMG 6599Престони празник Алмашког храма у Новом Саду – Света Три Јерарха, прослављен је у понедељак, 12. фебруара 2018. године. Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки г. Иринеј, уз саслужење умировљеног Епископа нишког г. Јована, као исвештенства и ђаконства наше Епархије.

Опширније: СЛАВА АЛМАШКОГ ХРАМА У НОВОМ САДУ